czwartek, 27 sierpnia 2015

Liebster Blog Award #4 #5 #6 #7

Witajcie!

Ostatnio znów zostałam nominowana do LBA, co ogromnie cieszy, ale też stanowi dla mnie wyzwanie. Skąd Wy bierzecie te pytania? ;)
Zważywszy, że 1 wrzesień zbliża się nieubłaganie, to właśnie jest to odpowiedni czas, aby nadrobić TAGowe zaległości, gdyż później zupełnie nie będę mieć do tego głowy. Matura i te sprawy ;)

Tym razem na odpowiedzi doczekały się pytania od dziewczyn z blogów: Recenzandia, Książkomania, Lubię dużo czytać oraz Łowczyni Książek ;) Serdecznie Wam dziękuję! ;) Nie przedłużając, zapraszam zainteresowanych na de facto wywiad ze mną :)

Pytania od Kingi z bloga Recenzandia:
1) Jaka książka sprawiła, że zaczęłaś czytać nałogowo?

Otóż, wszystko zaczęło się od tomu I "Ostatniej spowiedzi" Niny Reichter. Pamiętam, jakby to było wczoraj. Dowiedziałam się o niej na stronie pewnego zespołu muzycznego, bo wiadomo, rockmani, miłość, show biznes. To się sprzedaje ;) Gdy tylko przeczytałam fabułę, stwierdziłam, że to może mi się spodobać, co w tamtym momencie było nie do pojęcia, gdyż odpychałam od siebie wszystkie książki, które tylko znajdowały się w zasięgu mojego wzroku. Była to pierwsza książka, którą sama sobie kupiłam za swoje własne pieniądze, które zarobiłam na łuskaniu i sprzedaży orzechów włoskich ;) Gdy ją kupiłam, to miałam taką satysfakcję, że to się w głowie nie mieści. Wróciłam do domu, zaczęłam od razu czytać i przepadłam. Dzięki niej jestem tu, gdzie jestem ;)

2) Co sprawiło, że zaczęłaś pisać recenzje?

Wszystko jest sprawką lubimyczytac.pl ;) Dokładnie dwa lata temu szukałam na internecie jakichś ciekawych konkursów i znalazłam je właśnie w tej wirtualnej biblioteczce. Jak wiadomo, żeby wziąć udział w konkursie, trzeba być zarejestrowanym, więc zarejestrowałam się w kilka sekund i zrobiłam co miałam zrobić. Co prawda, nie wygrałam konkursu, ale cała reszta pozostała ;) Zważywszy, ze kilka króciutkich opinii miałam w swoim zeszyciku, zamieściłam je na stronce, a potem poszło już z górki ;)

3) Ulubiona lektura z podstawówki?

Nie czytałam lektur w podstawówce, ale zawsze byłam jednak dobrze przygotowana do omawiania ich, tylko i wyłącznie dlatego, że moja mama bądź koleżanka mi je czytała na głos, a ja słuchałam. Taka perspektywa zdecydowanie bardziej mi się podobała. Wiem, wiem, to się nazywa lenistwo ;) Ze wszystkich lektur, które jako tako pamiętam i które naprawdę mi się podobały były "Chłopcy z Placu Broni". Nawet nie wyobrażacie sobie jak się przy niej wzruszyłam...

4) Lubisz książki z rodzaju New Adult? Jeśli tak, jaka książka z tego typu jest Twoją ulubioną?

Owszem, lubię takie młodzieńcze miłostki. Ulubiona książka z tego gatunku? Patrz pytanie 1 ;) Czy ja w ogóle muszę to komentować? Kocham tę trylogię ♥

5) Książki jakiego gatunku  czytasz najczęściej?

Mimo iż staram się eksperymentować ze wszystkimi gatunkami, to jednak najczęściej sięgam po romanse i ostatnio także erotyki. Ogółem rzecz biorąc- szeroko pojęta miłość, która jest w stanie przezwyciężyć wszystko. I teraz najlepsze- nie jestem wcale romantyczką ;)

6) Czytasz tylko po polsku, czy również w innym języku?

Czytam także w języku ukraińskim. W swojej biblioteczce mam masę książek zapisanych w tym języku, więc w wolnej chwili staram się je czytać. Nie dziwcie się zatem i nie miejcie mi za złe, że czasem dłuższą chwilę nie zamieszczam żadnych postów. Wtedy prawdopodobnie właśnie czytam w języku ukraińskim, a nie zamieszczam później żadnej recenzji tylko i wyłącznie dlatego, że te książki przeważnie nie mają polskiego odpowiednika, więc nie widzę sensu pisać opinię na temat pozycji, po którą nie sięgniecie.
Od jakiegoś czasu rozważam także zacząć czytać w języku angielskim.

7) Wolisz kupować czy wypożyczać?

Zdecydowanie wolę kupować ;) Uwielbiam ten moment, gdy czytam książkę, która jest moja, którą mogę obmacywać, molestować wiele razy i którą później mogę przerzucać z jednej półki na drugą ;) Jeśli natomiast chodzi o wypożyczanie, to ograniczam się do lektur, których nie mogłabym kupić, bo zwyczajnie szkoda mi na nie kasy. Poza tym większość lektur jest dla mnie istną katastrofą, a takich kataklizmów nie potrzebuje na półce :)

8) Wolisz sprzedawać książki czy się wymieniać?

Wolę wymieniać się, ale dotychczas wymieniałam się jedynie dwa razy, a to dlatego, że miałam dwa powtarzające się egzemplarze. W innym wypadku się nie wymieniam, a tym bardziej nie sprzedaje książek. No bo hello, ja chcę mieć ich coraz więcej, a nie coraz mniej :)

9) Ulubiony blog z recenzjami?

Pytanie- gwóźdź do trumny. Otóż tak, wszystkie blogi, które odwiedzam są dla mnie ważne. Inspirują mnie, zachwycają i motywują do dalszej pracy. Także tym razem nie odpowiem wprost, bo jest to dla mnie awykonalne. To tak jakbym musiała wybierać ulubioną książkę spośród wszystkich, które wiele dla mnie znaczą. Niee...

10) Książka, która jest o wiele lepsza od ekranizacji to...? 

...wszystkie książki, które dotychczas czytałam i które mają swoją ekranizację. Pod tym względem chyba mam szczęście, gdyż jak na razie nie spotkałam się w odwrotnym skutkiem.

11)  Ekranizacja, która jest o wiele lepsza od książki to...?

Jak jak napisałam w poprzednim punkcie, dotychczas nie spotkałam się z tym, aby ekranizacja bardziej przypadłaby mi do gustu niżeli książka, ale zdaję sobie sprawę, że to jedynie kwestia czasu ;)


Pytania od Eweliny z bloga Książkomania: 
1) Zdarza Ci się wybierać książki "po okładce"? Czy z tego powodu sparzyłaś się czy jesteś zawsze zadowolona?

Niestety zdarza mi się czasem kupić książkę tylko i wyłącznie dlatego, że ma piękną okładkę. Nie myślcie, że jestem powierzchowna, po prostu okładki zazwyczaj odbierają mi rozum, przez co właśnie niejednokrotnie się sparzyłam. A co więcej- niekiedy stwierdziłam, że w ogóle nie przeczytam danej książki, bo jednak jest nie dla mnie ;/ Ostatnio obiecałam sobie, że bardziej będę przemyśleć swoje typowo książkowe zakupy ;) Mam nadzieję, że efekt będzie widoczny i nie natrafię na książkę, o której będę musiałam powiedzieć, że jest kompletnym gniotem.

2) Na co przeważnie zwracasz uwagę wybierając książkę? (recenzje innych czytelników, liczba stron, tytuł, autor, opis, okładka, itp.)

Zwracam uwagę na wszystkie te czynniki + na cenę, bo co jak co, ale jako niepracująca licealistka nie mogę pozwolić sobie na zbyt wiele, mimo iż pokusy wędrują ze wszystkich stron. Cóż, życie ;)

3) W jakim rodzaju literatury czujesz się jak "ryba w wodzie", a którego rodzaju nie trawisz za dobrze?  

Jak niektóry już pewnie z Was wiedzą, uwielbiam romanse i kryminały (o kryminałach możecie nie wiedzieć, bo do tej pory nie było mi dane napisać recenzji żadnego porządnego kryminału, ani thrillera, ale to się niebawem zmieni, obiecuje! ;)) Z kolei nie ma takiego gatunku, którego nie trawiłabym. Wiadomo, są gatunki, po które sięgam rzadziej, np. fantastyka, sci- fi,  ale nie powiedziałabym, że nie przepadam za nimi. Po prostu na nie potrzebuję znaleźć odpowiednią okazję ;)

4) Czy według Ciebie książka to dobry prezent?

No ba, najlepszy ;) Dla książkoholika oczywiście ;) Jednak, gdy dana osoba praktycznie nie czyta, to podarowanie jej książki nie jest najlepszym prezentem, bo w końcu nic na siłę. Poza tym może przysporzyć to więcej wad, niżeli korzyści, bo ta osoba może dodatkowo poczuć się zniechęcona. Także prosta zasada:
• Książkoholik- kupujesz książkę. Prezent, z którego prawdopodobnie ucieszy się najbardziej ;P
• Statystyczny Polak- yyy, podążasz złym tropem. Dla takie osoby lepszym rozwiązaniem będzie założenie karty w bibliotece :)

5) Który aktor wcieliłby się najlepiej w postać Twojego ulubionego bohatera książkowego? 

Już się wcielił. Josh Hutcherson w Peetę ♥ Tak, teraz naszła mnie faza na Igrzyska Śmierci ;P

6) Wierność gatunkowi czy wierność autorowi?

Wierność autorowi, gdyż wierna gatunkowi zdecydowanie nie jestem. Sięgam tak naprawdę po wszystkie gatunki, lubię eksperymentować i rzucać się na coraz bardziej głęboką wodę, a autorom moim ukochanym będę wierna do śmierci ;)

7) Gdy słyszysz słowo "książka"- pierwsza myśl jaka Ci przychodzi do głowy, to...?

...wyłącznik światła ;) Na serio. Pewnie zastanawiacie się dlaczego? Otóż, gdy zaczynam czytam to całkowicie się wyłączam. Mnie wtedy nie ma. Możecie mnie szturchać, możecie na mnie się wydzierać, a i tak nie odpowiem, póki nie dokończę rozdziału. Gdy już dojdę do końca rozdziału, mogę odłożyć książkę na miejsce i spokojnie odpowiedzieć na zadane mi wcześniej pytanie ;) Tylko  wcześniej muszę poprosić o powtórzenie tego pytania ;D

8) Książka, którą przeczytałaś i uważasz, że należy ją omijać szerokim łukiem.

Taką książką jest lektura, a konkretnie "Chłopi " Reymonta, bo żadnej książce do tej pory nie dałam 2/10. Książkę odkładałam setki razy, nie zliczę ile razy podczas czytania nazwałam ją "szmirą" i ile razy chciałam ją walnąć o ścianę. Walnęłam ją co prawda o podłogę, ale nie było to celowe ;P Żadna książka mnie tak nie zanudziła. Nawet "Makbet" czy "Romeo i Julia" nie doprowadziły mnie do takiej rozpaczy, a wierzcie mi, że Szekspira naprawdę, naprawdę nie cierpię.

9) Zdarzyło Ci się zaglądać na koniec książki, żeby poznać wcześniejsze zakończenie?

Żeby to raz ;) Robię to praktycznie za każdym razem ;/ Staram się nad tym panować, karcę się w duchu, uderzam linijką po swoich łapach, ale to nic nie pomaga. Jest to odruch bezwarunkowy. Zawsze przed przystąpieniem do czytania, muszę przeczytać ostatnią stronę książki. Pif paf, zabijcie u mnie tę cechę! Błagam ;)

10) Co przeszkadza Ci w czytaniu książek?

Trajkotanie innych nad uchem, włażenie do mojego pokoju, oglądanie przez domowników telewizora, głupie spojrzenia innych, jakbym była poszukiwaną zbiegłą morderczynią, bzykanie muchy, przesadne tłuczenie się w pociągu. Tak, dużo tego ;P

11) 3 książki, które masz na swojej liście "must have".

I   "Złodziejka książek" Markusa Zusaka
II  "Bez mojej zgody" Jodi Picoult
III "Ender" Lissy Price (nie mogę doczekać się premiery!)


Pytania od Weroniki z bloga Lubię dużo czytać:
1) Popularna seria, której jeszcze nie przeczytałaś?

Jeszcze nie przeczytałam "Igrzysk śmierci", ale został mi ostatni tom, który kupiłam przed kilkoma dniami, więc pewnie niebawem się za niego zabiorę. Także tej serii raczej nie wliczę :)
Więc tak, wciąż do końca nie przeczytałam "Harrego Pottera". Skończyłam na trzecim tomie, ale nie dlatego, że nie lubię tej serii, wręcz przeciwnie- uwielbiam ją, ale najnormalniej w świecie dawkuję sobie przyjemność z czytania ;) Teraz zostały mi same opasłe tomiszcza ;)

2) Wolałabyś do końca swojego życia nigdy nie przeczytać żadnej książki czy nie usłyszeć żadnej piosenki?

Czyli de facto jest to wybór między umiejętnością widzenia, a słyszenia. Ciężka sprawa...
Więc tak, uważam, że wolałabym już nigdy nie przeczytać żadnej książki. Wiem, za chwilę pewnie mnie zlinczujecie. Ale już tłumaczę swój wybór. Piosenki, ogólnie muzyka jest dla mnie czymś więcej niż tylko przypadkowymi dźwiękami. Muzyka to życie. Nie wyobrażam sobie nigdy więcej nie usłyszeć śmiechu mojej mamy, głosu mojego taty, gdy mówi do mnie "Smerfie" (nie pytajcie, nie wiem skąd wzięło się to przezwisko ;)), nucenia mojej siostry czy innych osób z mojej rodziny. Nie wyobrażam sobie, żebym już nigdy nie usłyszała bijącego serca osób, które w moim najważniejszym narządzie zajmują szczególnie miejsce. Nie, to oni są dla mnie moimi oczami. 

3) Łatwo zakochujesz się w bohaterach książki czy jesteś wierna jednej postaci?

Niestety, jestem zdradliwą pierdołą i mam wiele kochanków na boku ;) Uwielbiam takich niegrzecznych, aroganckich delikwentów, w związku z czym moje serce bije do każdego, kto ma coś na sumieniu ;) Kurczę no, powinnam żyć w kraju, w którym legalna jest poligamia ;)

4) Co myślisz o lekturach szkolnych?

Myślę, że jest to temat rzeka.
Cóż, zbytnio nie zamierzam się rozwodzić na ten temat, więc napiszę tylko tyle, że wiele lektur jest już nieaktualnych i nic nie wnoszą do naszego życia, a jednak książki powinny nas skłaniać do refleksji i uczyć. A niby co takiego nauczą mnie "Chłopi" skoro nie mieszkam na wsi? Nie zdradzaj, bo wywiozą Cię na taczce z gnojem? Ups, malutki spoiler mi się zrobił... Nie, do zdrady ludzie podchodzą już inaczej, więc nie widzę już miejsca na tę lekturę w kanionie lektur obowiązkowych.
Moim zdaniem lektury powinny być wybierane przez uczniów. Zdaję sobie sprawę, że większość wypowie się za "Harrym Potterem", "Władcą Pierścieni" bądź "Igrzyskami śmierci", ale w końcu są to lektury, które naprawdę uczą. Miłość, która jest w stanie przezwyciężyć śmierć, poświęcenie, przyjaźń jako największy skarb, wierność sobie, walka o to co słuszne- te książki są naszprycowane wartościami, więc dlaczego nie wziąć ich jako lekturę? 
A najlepsze byłoby rozwiązanie, gdyby jedną połowę lektur wybierali uczniowie, a drugą nauczyciele. Dzięki temu wszyscy zapoznali się w przeszłością i teraźniejszością, a uczniowie z pewnością polubiliby czytać i mieliby większe pole do popisu.

5) Gdybyś mogła zamienić się ciałami z jakimś zwierzęciem, które byś wybrała?

Wybrałabym psa, bo jest to zdecydowanie moje ulubione zwierze. Fajnie byłoby trochę poszczekać, pogonić jakiegoś kota czy po prostu podrapać się po uchu swoją noga. Byłabym wtedy nieźle wygimnastykowana ;)

6) Najgorsza książka, jaką w życiu przeczytałaś to...?

"Chłopi". Tak, wiem, przypieprzyłam się do tej książki jak rzep do psiego ogona, ale nic nie poradzę na to, że jest to dla mnie kompletne DNO. (Z góry przepraszam wszystkich fanów tej książki)

7) Czy masz jakieś specjalne umiejętności, o których praktycznie nikomu nie mówisz?

Nic mi o tym nie wiadomo ;) Chyba nie jestem jakoś wyjątkowo specjalna ;)

8) Ulubiona kreskówka z dzieciństwa?

"Smerfy" i "Tabaluga" bezapelacyjnie! Uwielbiałam je i nie omijałam żadnego odcinka. I tak przyznam się Wam w tajemnicy, że od czasu do czasu nadal je oglądam. Nie no, nie ma szans abym z tego wyrosła ;)

9) Czy istnieje piosenka, która bez przerwy leci Ci w głowie, chociaż jej nie lubisz?


Oj tak, jest taka. Nie słucham takich piosenek, bo niesamowicie mnie irytują i doprowadzają do szału. Poza tym te słowa... ta piosenka jest o niczym innym jak o szmaceniu się. Wokaliści czy też zespoły myślą, że jak użyją w tekście coś na styl "wejdź we mnie" czy "zerżnij mnie", to książka momentalnie zyska popularność. Tylko, że widzicie, zazwyczaj to zamiast przyciągać, odpycha ;/ Normalnie ręce i cycki odpadają gdy słucham takich tekstów (z góry przepraszam za moją bezpośredniość, ale gdy coś mnie niewyobrażalnie denerwuje, muszę to wyrzucić z siebie ;))
Ale mimo wszystko nie raz dałam się złapać na tym, że nucę "Uh huh I'm worth it". Tragedia, zadzwońcie po egzorcystę! ;)

10) Gdybyś mogła cofnąć się w czasie, jaką epokę byś wybrała?

Moją ulubioną epoką do tej pory był barok, więc gdybym mogła cofnęłabym się właśnie tam. Ale kuszącą propozycją jest także starożytność i co za tym idzie mój ukochany Egipt. Fajnie się ubierali i mieli interesujące, chodź niekiedy drastyczne zwyczaje. Ciekawie byłoby się tam znaleźć choć na jeden dzień ;)

11) Lubisz czytać klasykę?

Tak naprawdę ciężko stwierdzić czy lubię czy też nie, gdyż sięgam po nią stosunkowo rzadko. Podchodzę do niej zazwyczaj jak pies do jeża, męczę ją przeszło tydzień, a koniec końców jestem usatysfakcjonowana tym co przeczytałam. Więc powiedzmy, że ją toleruję.


Pytania od Lexiss z bloga Łowczyni Książek:
1) W jakim książkowym świecie chciałabyś żyć? Dlaczego?

Wiem w jakim nie chciałabym żyć ;) Na pewno nie w tym z "Igrzysk śmierci" czy "Startera". Cóż, dobrze mi jest tu, gdzie obecnie jestem, ale jakbym już mogła wybrać, to chciałabym żyć w magicznym świecie Hogwartu ;)

2) Jakiego blogera chciałabyś spotkać w realu? Dlaczego?

Mam wybierać?! Serio? Nie wiem, może zorganizujemy spotkanie dla blogerów, gdzie mogłabym poznać Was wszystkich? Takie rozwiązanie bardziej mi odpowiada ;) Kto jest 'za"? ;P

3) Jakie miejsce chciałabyś zwiedzić?

Wiecie już doskonale, Egipt ♥ Tu nawet nie trzeba nic więcej dodawać. Po prostu uwielbiam ten kraj za całokształt (no może z wyjątkiem jadowitych wężów, pająków i skorpionów :)) i móc przebywać chociaż przez dobę w tym niezwykłym miejscu byłoby dla mnie spełnieniem moich marzeń. I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od rysunku na plastyce. Tak, Pani Aneto, to Pani sprawka ;)

4) Jaka jest rzecz, z którą nie możesz się rozstać na dłużej niż 10 minut?

Wiem, że pewnie oczekuje na odpowiedź typu "telefon komórkowy", ale widzicie, telefon to rzecz, którą mogę wziać z domu, ale wcale nie muszę. Gdy zapomnę go wziąć, to zazwyczaj macham na to ręką ;)
Za to nie mogę się obejść bez mojego iPoda shuffle i moich słuchawek ;) Są przy mnie obecne zawsze i wszędzie ;) Także nie mogę rozstać chociażby na chwilkę z moim zegarkiem. Ostatnio zaczął mi szwankować i nie mogłam go wziąć na spotkanie ze znajomymi. To była katastrofa! Czułam się, jakbym byłam naga!

5) Co wywołuje u Ciebie uśmiech na twarzy?

Wiele rzeczy ;) Nimi są m.in. uśmiech mojej mamy, gdy wracam ze szkoły (tak, już niedługo ;(), suchary mojego kolegi, które mimo iż są tak głupie, to mnie śmieszą, latanie mojego psa za gumką recepturką, droczenie się mojego taty z psem, dzięki czemu fajnie warczy, ozdabianie choinki na Boże Narodzenie, to, że mogę z rana wstać i wiele, wiele innych rzeczy ;)

6) Byłaś kiedykolwiek na spotkaniu ze swoim ulubionym autorem? Jeśli tak, to z kim? 

Niestety, z moimi ulubionymi pisarzami i pisarkami się nie widziałam. Był Schmitt i była Nina Reichter na Targach Książki, ale niestety nie mogłam być na nich obecna, nad czym bardzo ubolewam ;/ Ale spokojnie, nadrobię to ;)

7) Co zwykle robisz w wolnym czasie (oprócz czytania książek)?

Słucham muzyki, rysuję, obgryzam się na mojej siostrze, działam na nerwach innych, tańczę i śpiewam amatorsko (nie chcenie tego widzieć ;P), śpię, oglądam w telewizji bzdetne filmy, przekładam książki z jednej półki na drugą po raz tysięczny, zgłębiam sens bezsensownych snów lub siedzie na tyłku jak nieżywa. Tak zazwyczaj ;)

8) Czy miałaś okazję być na ciekawym spotkaniu, bądź targach związanych z tematyką książkową?

Tak, często takie spotkania organizuje moja szkoła, czego są dwie zalety- poznaję interesującą osobowość i nie jestem obecna na lekcjach ;) Ostatnio w moim mieście było spotkanie ze Stefanem Dardą, ale jak zawsze, gdy dzieje się coś ciekawego, musiałam się źle poczuć i okazja przeszła mi koło nosa. Cóż, życie ;)

9) Jaki film możesz oglądać bez końca? 

"Kevina" i "Harrego Pottera"! Wiem, jaka ja jestem nuuudna i do bólu przewidywalna... ;P

10) Twój sposób na zrelaksowanie się w sobotni wieczór?

Łóżko + koc (replay, kołdra i koc, bo mi zawsze zimno ;)) + książka + muzyka = wieczór idealny ;)

11) Ulubiona książka z dzieciństwa?

Już kiedyś wspominałam, że bajka o sierotce Marysi, ale także "Jaś i Małgosia" oraz "Pinokio" ;) Za każdym razem moja babcia i mama opowiadały mi te bajki i zawsze było mi mało ;)


Uff, skończyłam ;) Wiem, że wszystkiego nie przeczytaliście, ale Wam wybaczam, bo mi nawet nie chce się czytać tego, co zapisałam ;)Dobra, wytnie się to ;P


Nadszedł czas na moje pytania. Oto one:
1. Wyobraź sobie swoich dwóch ulubionych książkowych (bądź filmowych) bohaterów. Teraz wyobraź sobie, że jesteś z nimi nad morzem. Wchodzą oni do wody i obaj zaczynają się topić, a Ty masz tylko jedno koło ratunkowe. Komu je rzucisz? Kogo uratujesz?
2. Popatrz na regał ze swoimi książkami i do książki, na którą jako pierwszą skierujesz wzrok dobierz piosenkę, która kojarzy Ci się z tą pozycją.
3. O czym najczęściej myślisz?
4. Gdybyś mógł/ła wybrać jedną moc, to wybrałabyś latanie czy widzenie w ciemności? Dlaczego?
4. Co myślisz o karze śmierci?
5. Co sądzisz o kontynuowaniu serii zmarłego pisarza przez innego autora, jak w przypadku "4 części" Millennium?
6. Myślisz, że e- booki wyprą książki tradycyjne? Jak uważasz, co należy zrobić, aby do tego nie doszło?
7. Twój znak zodiaku, to...?
8. Czy masz takie miejsce, do którego chętnie byś wrócił/a, bo czujesz się tam szczęśliwy/a i spełniony/a?
9. Czy masz jakąś piosenkę, która źle Ci się kojarzy i gdy tylko ją usłyszysz, to czujesz jakbyś dostał/a szpikulcem prosto w serce?
10. Czego się najbardziej boisz ? Co powoduje, że nie możesz się ruszyć, a słowa Ci stają w gardle ?
11. Co myślisz o moim blogu? Podoba Ci się, a może byś w nim coś zmienił/a? (liczę na szczere odpowiedzi ;))


Kogo nominuję?
Brakuje mi już pomysłu, więc posłużę się przykładem Olgi z Wyspy książek i nominuję 11 osób, które jako pierwsze umieszczą swój komentarz. Ale potraktujcie ją jako zwyczajną nominację i proszę, postarajcie się ją wykonać ;) Będzie mi z tego powodu bardzo miło ;)

27 komentarzy:

 1. Ile libsterków walnęłaś za jednym razem! Ja je daje po kolei, jako zapychacze bloga, gdy nie mam czasu na normalną notkę :D Też kocham Egipt! Od przedszkola jestem w nim zakochana, w Dolinie Królów, w piramidach i Hatszepsut, ech, piękne miejsce ze wspaniałą historią! Namiętnie oglądałam programy na Discovery o nim :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No walnęłam, a co! ;) Druga część czeka jeszcze na opublikowanie, a wypadałoby odpowiedzieć na nominacje przed 1 września, bo potem zupełnie nie będę mieć do tego głowy ;)
   O, cieszę się, że nie jestem jedyna, która namiętnie ogląda wszystkie filmy i zdjęcia o Egipcie ;) Witaj w klubie :)

   Usuń
 2. ''Bez mojej zgody'' to wspaniał ksiażka. Koniecznie ja przeczytaj :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytaj koniecznie "Igrzyska śmierci" - podobało się nawet takiemu antyfanowi gatunku jak ja ;)
  Zapraszam do mnie na www.maialis.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam i jestem niesamowicie zauroczona tą książką ;) Muszę jeszcze tylko przeczytać "Kosogłosa", ale za niego zabieram się już niebawem ;)

   Usuń
 4. Heh, myślałam, że tylko ja nienawidzę tej piosenki, a mimo to ją nucę xD :D. No serio, dzisiaj pod prysznicem "Give it to me I'm worth it"... masakra jakaś :D...
  Ekhem, czuję się nominowana^^
  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No masakra, masakra ;P Nie przeczę jednak, że odrobinkę mi ulżyło, że nie jestem jedyna ;)
   To czuj się nominowana i czyń swoją powinność. Czekam na odpowiedzi ;)

   Pozdrawiam ;*

   Usuń
 5. Nie wiedziałam, że czytasz w języku ukraińskim, to dość niespotykane. Dużo ciekawego się o Tobie dowiedziałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli przyjmijmy, że jestem Ukrainką, to raczej staje się to oczywiste ;)
   Uff, to się cieszę, że nikogo nie zanudziłam ;P

   Usuń
 6. Ciekawe odpowiedzi. Zazdroszczę znajomości języka ukraińskiego ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej, o faktycznie kochana dużo ci się tego zebrało :D
  Ach ten temat lektur wiecznie przerabiany, przyjmijmy roboczo do wiadomości że nikt ich nie lubię. Kurcze prawie zapomniałam o "Chłopcach z placu broni" czytałam i w miarę spoko.
  Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Ja bardzo kocham Owczarki Niemieckie. Można zostać psem i być kochanym. :)
  Dobrze że już nadrobiłaś zaległości. Pozdrawiam ciepło :****

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A, szkoda gadać o lekturach. Wystarczająco, że będę musiała się z nimi zmierzać od września...
   Ja tak kocham wszystkie psy ;) Nawet grzywacza chińskiego, mimo iż wszyscy uważają, że jest odpychający. Dla mnie jest słodki ;)
   Niestety, jeszcze nie nadrobiłam. Jeszcze druga część LBA i TAGi. Litości nade mną nie mają, ale narzekać nie będę, bo będzie jak w Twoim przypadku i ilość nominacji się podwoi ;D

   Pozdrawiam!

   Usuń
 8. według mnie jest kilka ekranizacji lepszych niż książki, szczególnie twory powstałe na podstawie filmu :)
  też uwielbiam Tabalugę!

  OdpowiedzUsuń
 9. Również wolę kupować książki <3 czytasz w języku ukraińskim? Szacunek :)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Sierotka Marysia" to zło :D tak teraz liczę i kurczę, nominowałam się :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może zło, ale wszystko co opowiadała mi moja babcia, mi się podobało ;) Po prostu ma takie przyjemne dla ucha vibrato ;)
   Ano, nominowałaś się ;) Czekam w takim razie na odpowiedzi ;)

   Usuń
 11. Po ukraińsku? O.o No podziwiam Cię! :D Egipt? Brzmi świetnie, to kiedy jedziemy? :D Spotkanie blogerów byłoby świetnie, ach mam nadzieję, ze kiedyś poznam chociaż kilku. Wiem, że na Targach można wielu spotkać, ale jeszcze nigdy na nich nie byłam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kiedy proponujesz? ;P
   No nie? Świetnie by było móc uczestniczyć w spotkaniu dla blogerów. Ale w końcu nic jeszcze straconego ;D
   Za 2 miesiące Targi w Krakowie ;) Może wtedy? :)

   Usuń
 12. Też jeszcze nie przeczytałam Igrzysk PJONA :D
  Po ostatnią spowiedź chętnie sięgnę, choć podobno wywołuje mnóstwo emocji ;)
  dobraksiazka1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Igrzyska śmierci" przeczytałam, ale jakby nie było, całej trylogii jeszcze nie dokończyłam, więc piona ;P
   Dla mnie "Ostatnia spowiedź" już na zawsze pozostanie w moim sercu i nawet jeśli przejdę kiedyś amnezję, o niej na pewno nie zapomnę ;)

   Usuń
 13. Ja tak mam z piosenką Sarsy "Naucz mnie", która mi się tak straszliwie nie podoba, a jednak non stop ją nucę :D
  Zgadzam się z większością Twoich odpowiedzi ^*$

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma taką piosenkę, która jakby była rzeczą, pewnie wylądowałaby na stosie ;)
   Cieszę się ogromnie. Czy odnalazłam bratnią duszę? ;P

   Usuń
 14. Ojej, ile pytań :) Podziwiam za język, ja zawsze chciałam go znać i rozumieć :)
  Thievingbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Pamiętam, że mi też spodobali się ''Chłopcy z placu broni''. Do dzisiaj wspominam tą lekturę, jako jedną z najlepszych w podstawówce ^^. Też mam nawet kilka takich piosenek co łażą mi po głowie, a ich nie znoszę np. te Donatana i Cleo ;(

  OdpowiedzUsuń
 16. Odnośnie Twojej odpowiedzi co do czytania w innych językach - ja bym mimo wszystko na Twoim miejscu zamieszczała chociażby jakieś krótkie notatki o książkach, które czytasz po ukraińsku, bo to zawsze przybliża polskich blogerów do Twojego kraju! Zresztą, nawet w magazynie "Książki" jest sekcja, w której dziennikarze piszą, co czyta się na świecie w najróżniejszych językach. To bardzo rozszerza horyzonty!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie nie patrzyłam na to z takiej perspektywy, ale rzeczywiście coś w tym jest ;) Dziękuję za radę! ;)

   Usuń
 17. Smerfy! Najlepsza bajka z dzieciństwa ;D
  A do "Złodziejki Książek" zachęcam jak najbardziej, bo to niesamowita książka. Film też bardzo dobry, szczególnie aktor grający Hansa jak dla mnie najlepiej oddał książkową postać :) Ale w pierwszej kolejności książka ;D

  OdpowiedzUsuń

Przybyszu, jeśli zawędrowałeś tak daleko, to zostaw po sobie ślad, który będzie dla mnie motywacją do blogowania i namacalnym dowodem na to, że podzielasz moją sympatię do książek ;)